2015 British Open 1st November

1st 2nd 3d
CONTINOUS SPARRING (MENS)
BLACK BELT
VETS Mark Empson (St Edwards Sch of TKD) Garry Patterson (Great Barr TKD) Dean Lewis (GTI Bridgnorth (B))
Heavy Gavin Bradshaw (Heart of England) Craig Slater (Kingston TAGB) James Faddes (GTI Crewe)
Middle Joseph Cockburn (GTI Hinckley) Ben Amigoni (GTI Cheltenham) Aaron Houlihan (GTI Manor Park)
Light Matthew Bennett (Cadoxton TKD) Luke Aylward (WMST) Shayaz Ali (GTI Derby)
RED/BLUE BELT
VETS Dave Rowley (GTI Bridgnorth (B)) Richard Lockwood (White Tigers)
Heavy Kieran Hasting (GTI Crewe) Matthew Evans (Swansea Uni TKD)
Middle Neelesh Nobeen (GTI North London) Neil Shepherd (Bingley TKD SoE) Craig Smith (Dartford TKD)
Light Joey Simommds (Martin Paradine MA) Andy Harris (GTI Swindon)
GREEN/YELLOW BELT
Heavy Gareth Carter (Dartford TKD) Joshua Brickell (Other) Wayne Cowley (British Black Belt TKD)
Light Heavy Keiran Moore (Dartford TKD) Andrew Carter (GTI Crewe) Ben Lawrie-Raison (Dartford TKD)
Middle Martin Sklenar (Essex TKD) James Stevens (GTI Truro B) Matt Rickman (Dartford TKD)
Ahmed El-bammany (Liverpool TKD)
Light Billy Leason (British Black Belt TKD) Martin Lee (Swansea Uni TKD) Matthew Philpott (Swansea Uni TKD)
Kois Miah (GTI North London)
CONTINOUS SPARRING (LADIES)
BLACK BELT
VETS Manjit Kalcutt (WMST) Sarah Cole (White Tigers)
Heavy Francesca Amigoni (GTI Cheltenham) Katie Gilott (Heart of England) Mikeala Houlihan (GTI Manor Park)
Middle Keita Enfield (Cadoxton TKD) Sophie Bladek (Other) Stefanie Davies (North West Spirit TKD)
Light Laura Fiteni (Swansea Uni TKD) Jasmine Wahid (North West Spirit TKD)
BLUE/RED BELT
Middle Chloe Toms (GTI Bridgnorth (B)) Sharon Blyth (Hyung Je Martial Arts)
Light Rehana Kosar (Great Barr TKD) Chelsea Bland (GTI North London)
YELLOW/GREEN
Heavy Lisa Jones (Heart of England) Michaela Mayes (GTI Manor Park)
Middle Kate Palin (First Def Black Belt Sch.) Lisa Crowter (Great Barr TKD) Tammy Lewis (GTI Bridgnorth (B))
Light Winnie Smith (WMST) Suzy Levy (Essex TKD)
CONTINOUS SPARRING (BOYS)
BLACK BELT
Heavy Cadets Robert Beard (First Def Black Belt Sch.) Oliver Charles (GTI North London) Joseph Wheatley (Heart of England)
Heavy Cenk Balu (Great Barr TKD) Ryan Evans-Keeling (Elite TKD Academy) Ryan Beard (First Def Black Belt Sch.)
Light Heavy Jerry McDonagh (GTI Nth London) Luke Richardson (GTI Bridgnorth (B) (B) William Crouch (First Def Black Belt Sch.)
Matthew Lear (Heart of England)
Middle Ben Wadsley (Heart of England) Bawan Ahmed (GBTF) Aaron Bland (GTI North London)
Light Callum Edwards (North West Spirit Tkd) Philip Zhu (North West Spirit Tkd) Cian Allen (Cadoxton TKD)
BLUE/RED BELT
Heavy Cadets Michael McCaw (North West Spirit TKD) Umar Farooq (Liverpool TKD ) Alexander Cole (White Tigers)
Drew Armstrong (Bingley TKD SoE)
Heavy Daniel Entwistle (Bingley TKD SoE) Dylan Biddle (GTI Crewe) Thomas Greenfield (Hyung Je Martial Arts)
Joseph Gough (Elite TKD Academy)
Light Heavy Travis Waite (GTI Swindon) Jacob Stoneman (Farnham Sch of TKD) Ben Courtenay (GTI Doulting)
James Wylie (GTI Doulting)
Middle Cameron Evans (Cadoxton TKD) Kallum Rhodes (North Halifax TKD) Ryan Shaw (Heart of England)
Ethan Andrus (Cadoxton TKD)
Light Muhand Harfroush (Liverpool TKD ) Owen Anderson (Bingley TKD SoE) Kieron Roberts (Heart of England)
Mackenzie Steadman (Elite TKD Academy)
Peewee Joe Southern (North West Spirit TKD) Saif Harfoush (Liverpool TKD )
POINTS SPARRING (BOYS)
YELLOW/GREEN BELT
Heavy Cadet Jose Domingues (GTI North London) Thanhsan Truong (GTI North London) Marlon Manansala (GTI North London)
James Kempster (GTI North London)
Heavy Kane Pearson (Martin Paradine MA) Tyreece Tambue (GTI Manor Park) Doanh Luu Nguyen (GTI North London)
Darnell Frederick Tran (GTI North London)
Light Heavy Emadh Miah (GTI North London) Talan Davies (British Black Belt TKD) Oliver Verrian (Farnham Sch of TKD)
Daniel Oshugu (????)
Middle Lincoln Littler (North West Spirit TKD) Archie Burnett (Elite TKD Academy) Eric Davies (WMST)
Ryan Millane (Farnham Sch of TKD)
Light Brennan Pillinger (WMST) Bradley Kelly (Liverpool TKD ) Leland Butler (Cadoxton TKD)
Kristian Roberts (Heart of England)
Peewee James Connolly (North West Spirit TKD) Liam Jones (WMST)
CONTINOUS SPARRING (GIRLS)
BLACK BELT
Heavy Tamara Burling (GTI North London) Katie Phelps (First Def Black Belt Sch.)
Light Heavy Lucy Newman (Cadoxton TKD) Alice Johnson (Tolley TKD) Zara Harfoush (Liverpool TKD )
Middle Catherine Henryanto (GTI North London) Caitlin Wheatley (Heart of England) Jessica Lear (Heart of England)
Light Abbi Evans-Keeling (Elite TKD Academy) Olivia Connolly (North West Spirit TKD
BLUE RED BELT
Heavy Lois Jennings (North West Spirit TKD) Leona La-Crette (GTI North London) Kesiena Ojokor (GTI North London)
Morgen Taylor (Other)
Middle Jessica Ordidge (GTI Crewe) Laura Hadfield (Bingley TKD SoE) Demi – Lee Gillow (Liverpool TKD )
Light Jodie Bassett (GTI Manor Park) Shantelle Rhodes (North Halifax TKD)
POINTS SPARRING (GIRLS)
YELLOW GREEN BELT
Heavy Demi McCaw (North West Spirit TKD) Holly Taylor (Hyung Je Martial Arts)
Light Heavy Amelia Griffiths (Martin Paradine MA) Amara Deans (GTI North London) Ieman Nafees (North West Spirit TKD)
Aisling Pillinger (WMST)
Middle Lanee Boateng (GTI North London) Elspeth Smith (WMST) Nia-Georgette Tambue (GTI Manor Park)
Light Jess Botas (Martin Paradine MA) Mari Botas (Martin Paradine MA) Thea Cunningham (Cadoxton TKD)
Charlie Rogers (Cadoxton TKD)
Peewee Maddison Allen (Cadoxton TKD) Rose Shepherd (WMST) Esther Shepherd (WMST)
PATTERNS MEN
Black Joseph Cockburn (GTI Hinckley) Gavin Bradshaw (Heart of England) Mark Empson (UKTA)
Red/Blue Andy Harris (GTI Swindon) Joel Simmonds (Martin Paradine MA) Matthew Evans (Swansea Uni TKD
Yellow/Green Martin Lee (Swansea Uni TKD) Ben Lawrie-Raison (Dartford TKD) Matt Rickman (Dartford TKD)
PATTERNS LADIES
Black Sophie Bladek (Other) Francesca Amigoni (GTI Cheltenham) Laura Fiteni (Swansea Uni TKD)
Red/Blue Chelsea Bland (GTI North London) Rehana Kosar (Great Barr TKD) Chloe Toms (GTI Bridgnorth (B))
Yellow/Green Tammy Lewis (GTI Bridgnorth (B)) Suzy Levy (Essex TKD) Janice Griffiths (Martin Paradine MA)
PATTERNS BOYS
Black Joseph Wheatley (Heart of England) Ryan Evans-Keeling (Elite TKD Academy) Matthew Lear (Heart of England)
Red Ryan Shaw (Heart of England) Kieron Roberts (Heart of England) Olver Anderson (Bingley TKD SoE)
Blue Jack Burgess (GTI Doulting) Ollie Waite (GTI Swindon) Ethan Andrus (Cadoxton TKD)
Green Darnell Tran (GTI Nth London) Jose Domingues (GTI Nth London) Ollie Ainsworth (MPMAA)
Yellow Steven Smith (WMST) Thanson Truong (GTI North London) Cameron Bacon (Essex TKD)
PATTERNS GIRLS
Black Abbi Evans-Keeling (Elite TKD Academy) Catherine Henryanto (GTI North London) Jessica Lear (Heart of England)
Red Laura Hadfield (Bingley TKD SoE) Morgan Taylor (Other) Lucia Cunningham (Cadoxton TKD)
Blue Lois Jennings (North West Spirit TKD) Leona La-Crette (GTI North London) Ame-Oro Ojokor (GTI North London)
Green Amelia Griffiths (Martin Paradine MA) Thea Cunningham (Cadoxton TKD) Dakota Littler (North West Spirit TKD)
Yellow Demi McCaw (North West Spirit TKD) Nia-Georgette Tambue (GTI Manor Park) Kya Cheshire (Essex TKD)

please let us know of any errors by emailing website@gti-taekwondo.com

Comments are closed.