2004 Cornish Open

CORNISH OPEN 2004

SPARRING – MENS

Black Belt:
Middle: – 1st T Chow (Cheltenham GTI) – 2nd F Miller (Evolution) – 3rd S Wachon (Evolution)
Light: – 1st TK Yeo (Devon) – 2nd S Millis (Devon) – 3rd C Turner (Turners)

Red Belt:
Middle: – 1st A Holdsworth (Evolution) – 2nd A Bohle (Devon) – 3rd J Burton (Camborne GTI)
Light: – 1st M Tench (Truro GTI) – 2nd M Jewell (Devon) – 3rd K Lennon (Newquay GTI)

Blue Belt:
Middle: – 1st D Rogers (Helston GTI) – 2nd P Griffin (Wells GTI) – 3rd D Barry (Gloucester GTI)

Green Belt:
Middle: – 1st A Beattie (Camborne GTI) – 2nd A Docherty ( Ledbury GTI) – 3rd S Whittle (Wells GTI)
Light: – 1st L Green (Evolution) – 2nd D Hildrew (Devon) – 3rd I McLeod ( Ledbury GTI)

SPARRING – LADIES

Black
Light: – 1st F Lane (Gloucester GTI) – 2nd S Nash (Swindon GTI)

Red Belt:
Light: – 1st V Medlin (Truro GTI) – 2nd S Hawke (Newquay GTI) – 3rd S Thomson (Devon)

Green Belt:
Middle: – 1st E Lewis ( Leominster GTI) – 2nd A Greening ( Hucclecote GTI) – 3rd S Williams (Camborne GTI)
Light: – 1st C Jordan (Shrewsbury GTI) – 2nd C Docherty ( Ledbury GTI) – 3rd A Lucas (Shrewsbury GTI)

SPARRING – BOYS (under 18yrs)

Black
Heavy: – 1st J Chow (Cheltenham GTI) – 2nd S Fox (Newquay GTI) – 3rd M Bradfield (Tewkesbury GTI)
Light Heavy: – 1st K Carmichael (Newquay GTI) – 2nd D Langley (Gloucester GTI) – 3rd G Courts (Wells GTI)

Red Belt:
Heavy: – 1st S Williams (Helston GTI) – 2nd T Huffadine (Wells GTI) – 3rd D Cook (Truro GTI)
Middle: – 1st J England (Tewkesbury GTI) – 2nd J Hudson (Tewkesbury GTI) – 3rd L Carthew (Truro GTI)

Red/Blue Light: – 1st K Johnson (Helston GTI) – 2nd C Stephen (Welshpool GTI) – 3rd J Smith (Newquay GTI)

Blue Belt:
Heavy: – 1st J Silgrim (Camborne GTI) – 2nd J Wiggins ( Hucclecote GTI) – 3rd G Campbell (Truro GTI)
Light Heavy: – 1st A Turner (Crewe GTI) – 2nd Z Fox (Newquay GTI) – 3rd W Cummings (Wells GTI)
Middle: – 1st J Davies (Andover GTI) – 2nd D Wakefield (Devon) – 3rd J Cain (Newquay GTI)

Green/Yellow Belt:
Heavy: – 1st M Skilton (Devon) – 2nd K Bailey (Crewe GTI) – 3rd M Griffin (Truro GTI)

Green Belt:
Middle: – 1st N Symons (Helston GTI) – 2nd J Thornton (Helston GTI) – 3rd S Dunstan (Falmouth GTI)
Light: – 1st M Dalton (Wells GTI) – 2nd J Shuttleworth (Newquay GTI) – 3rd H Pledger (Falmouth GTI)

Yellow Belt:
Light Heavy: – 1st D Docherty ( Ledbury GTI) – 2nd J Carbis (Camborne GTI) – 3rd C Tokeley (Helston GTI)
Middle: – 1st T McLeod ( Ledbury GTI) – 2nd R Symons (Gloucester GTI) – 3rd J Docherty ( Ledbury GTI)
Light: – 1st B Stephens (Camborne GTI) – 2nd N Hunt (Swindon GTI) – 3rd D Stephen (Welshpool GTI)

SPARRING – GIRLS (under 18yrs)

Black
Light Heavy: – 1st L Fendt (Gloucester GTI) – 2nd L Mitty (Andover GTI) – 3rd S Cole (Devon)

Red Belt:
Heavy: – 1st J Williams (Helston GTI) – 2nd K Thomson (Helston GTI) – 3rd R Brumwell (Truro GTI)
Light Heavy: – 1st H Hopfenzitz (Truro GTI) – 2nd S Turner (Gloucester GTI) – 3rd T Zee (Truro GTI)
Middle: – 1st A Bradburn (Helston GTI) – 2nd K Wynne (Tewkesbury GTI) – 3rd Y Goodchild (Truro GTI)
Light: – 1st H Carthew (Truro GTI) – 2nd L Stephen (Welshpool GTI) – 3rd H Hunt (Swindon GTI)

Green Belt:
Middle: – 1st A Rowe (Truro GTI) – 2nd D Matthews (Swindon GTI) – 3rd
Light: – 1st E Clutterbuck ( Hucclecote GTI) – 2nd H Brogden (Helston GTI) – 3rd E Scott (Helston GTI)

Yellow Belt:
Middle: – 1st E Docherty ( Ledbury GTI) – 2nd L Stockley ( Ledbury GTI) – 3rd R Docherty ( Ledbury GTI)

PATTERNS – ADULT[

Black
Men and Ladies mixed – 1st F Miller (Evolution) – 2nd S Nash (Swindon GTI) – 3rd T Cox (Tewkesbury GTI)

Men
Red – 1st A Holdsworth (Evolution) – 2nd A Bohle (Torbay) – 3rd J Burton (Camborne GTI)
Blue – 1st P Griffin (Wells GTI) – 2nd K Lennon (Newquay GTI) – 3rd D Rodgers (Helston GTI)
Green – 1st mixed with Yellow – 2nd – 3rd
Yellow – 1st M Adkins (Camborne GTI) – 2nd A Beattie (Camborne GTI) – 3rd C Rowe (Truro GTI)

Ladies
Red – 1st J Richardson (N’hampton GTI) – 2nd V Medlin (Truro GTI) – 3rd T Goodchild (Truro GTI)
Blue – 1st mixed with Red – 2nd – 3rd
Green – 1st A Greening ( Hucclecote GTI) – 2nd C Jordan (Tewkesbury GTI) – 3rd S Williams (Camborne GTI)
Yellow – 1st M Beattie (Camborne GTI) – 2nd E Lewis (Leominster GTI) – 3rd C Docherty ( Ledbury GTI)

PATTERNS – JUNIOR (under 18yrs)

Black – 1st L Fendt (Glos GTI) – 2nd T Lee (Evolution) – 3rd D Langley (Gloucester GTI)
Red – 1st H Hopfenzitz (Truro GTI) – 2nd M Wales (Evolution) – 3rd D Jeffery (Andover GTI)
Blue – 1st J Silgram (Camborne GTI) – 2nd J Davies (Andover GTI) – 3rd J Wiggins ( Hucclecote GTI)
Green – 1st E Clutterbuck ( Hucclecote GTI) – 2nd J Hollis (Camborne GTI) – 3rd H Pledger (Helston GTI)
Yellow – 1st T McLeod ( Ledbury GTI) – 2nd M Griffin (Truro GTI) – 3rd S Salomi (Torbay)

Comments are closed.